Ви зараз переглядаєте Шляхами Соломіїної пісні

Шляхами Соломіїної пісні

Є в історії кожного народу сторінки, які освітлюють його шлях, і відблиск цього світла лягає на кожного з нас. Щедра українська земля породила безліч талановитих людей, які у своїй професії досягли найвищої майстерності, а вчинки їхні стали прикладом для майбутніх поколінь.

29 травня в рамках серії позакласних заходів «Галерея портретів» відбулася виховна година «Шляхами Соломіїної пісні», яку підготувала завідувач бібліотеки Наталія Едуардівна Удовіченко.

Образ Соломії Крушельницької став уособленням справжньої жіночої вроди, великого таланту і рідкісної природи голосу. Відданість і самопосвята музі класичного співу й надзвичайна природна обдарованість вивели її у сузір’я найкращих голосів, за життя вона була визнана найвидатнішою співачкою світу.

Захоплено вітали Крушельницьку Львів і Петербург, Мілан і Відень, Краків і Варшава, Буенос-Айрес і Нью-Йорк.  За нею закріпилися звання «Вагнерівська примадонна ХХ століття», «Ідеальна Дездемона», «Єдина у світі Джоконда». Італійська преса писала: «Голос Соломії найкрасивіший із тих, що коли-небудь чули люди».

Довгим і складним, позначений неабиякими випробуваннями був життєвий шлях співачки, яка, звідавши і всесвітньої слави, і гіркот чужини, назавжди залишилася дочкою свого народу. У кожному своєму концерті  Соломія виходила на сцену з українською народною піснею, прославляючи її далеко за межами батьківщини. Вона безмежно любила свою землю, незважаючи на те, яка була влада в країні, адже починала життя, коли Україна була під Австро-Угорщиною, а закінчувала його за радянської влади. Видатна артистка була разом зі своїм народом у найважчі роки його історії, хоч мала від влади самі лише прикрощі.

Соломія Крушельницька пройшла по життю велично і гідно, вчилася, скільки вистачало розуму й сил, працювала до останнього подиху, зазнала блискучих тріумфів, не захворівши марнославством.

Вона народилася у невеличкому українському селі, у бідній сільській родині, а стала високоосвіченою, інтелігентною аристократкою. І ми пишаємося тим, що вона була українкою!

Відеофрагмент із цього заходу ви можете подивитися нижче

{youtube}https://youtu.be/FH9l2KxMrMs{/youtube}