Ви зараз переглядаєте Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови

Солов’їну, барвінкову,
Колосисту навіки
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято віри в силу Слова, в його незмірність і щирість. Це день, коли варто оглянутися в минуле, щоб взяти уроки для майбутнього. Це час, коли рідномовним причащається кожен, хто вірить у свій народ, свою країну.

День за днем пишеться українськомовна сторінка любові до рідного слова. Щедриться нам на інтелектуальних жнивах. Свідченням сказаного є неймовірне прагнення показати, що в козацькому краї бережуть і впиваються українським словом. Ми пишаємося стипендіатами Президента та Кабінету Міністрів, учнями, які впевнено беруть інтелектуальні вершини на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови та літератури, Міжнародних конкурсах.

У 2018/2019 навчальному році в І етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка взяли участь 13 899 учнів та студентів.  Серед них – 11749 учнів закладів загальної середньої освіти; 1245  учнів  закладів професійної (професійно-технічної) освіти; 423 студенти коледжів, технікумів; 482  студенти університетів, академій.

Переможець фінального етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Гук Анастасія (друге місце), учениця ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище».

За роки проведення конкурсу (2010/2018) учні та студенти Запорізького краю показали високі результати. За цей час призерами стали 120 учнів та студентів, серед яких є 12 стипендіатів Президента. Стипендію Президента призначено:

2013-2014 н. р. Ільченко Юлії (Михайлівське вище професійне училище);

 у 2015-2016 н.р. Ільченко Юлії (Михайлівське вище професійне училище).

У Першому етапі ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика в Запорізькій області взяло участь 19173 особи: учнів 5-11 класів – 16562; учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти – 1072; студентів коледжів, технікумів – 520; студентів університетів, академій – 1019.

         У фінальному етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика профтехосвіту Запорізької       області представляє переможець обласного етапу конкурсу учениця ДНЗ "Михайлівське вище професійне училище"       Гук Анастасія.

  ХVІІІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням проводився під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!». До розгляду журі приймалися роботи на тему: «Духовні святині рідного краю». Від закладів загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти було подано в номінації «Література» – 109 робіт. Від загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів у Конкурсі було представлено 105 робіт. Журі конкурсу  визначило 55 робіт переможців серед учнів 5-11 класів, яких підготували 22 регіони, у т.ч. й 19 сільських районів.

 

 

   Переможець ІІІ (обласного) етапу ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням в номінації «Література» Стадніченко Анастасія (друге місце), учениця ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище».

         За підсумками конкурсу видаються збірки творчих робіт учнів. «Ми є. Були. І будем ми! й Вітчизна наша з нами» (І. Багряний) (2015), «Гуртуймося, братове-українці. Лиш через терни шлях веде до зір» (В. Шовкошитний) (2016),«Вітчизна  – це не хтось і десь, Я – теж Вітчизна» (І. Світличний) (2017) «Сторінками Всеукраїнського конкурсу учнівської     творчості», «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не     схочемо бути» (В. Липинський)» (2018).

          На виконання рішення Запорізької обласної ради від 04.10.2018 № 46 «Про Заходи щодо підготовки святкування та відзначення 80-ї річниці утворення Запорізької області», з метою всебічного розвитку школярів; підвищення читацької активності учнів; формування інтересу до духовних надбань людства, розвитку власної літературної компетентності  та   створення збірки дитячих творів з 1 березня 2019 року серед учнів 5-11 класів, вихованців закладів інтернатного типу та учнів професійної (професійно-технічної) освіти проводиться  обласний Фестиваль художніх творів «Ми – надія твоя, Запорізький краю!».

Олімпіада, конкурси, фестивалі – це школа гарту Слова, випробовування Словом. Нехай щиро усміхається рідним словом!

Не йметься людям і словам…
Не йметься…
А все ж настане день і час
І рідним словом усміхнеться.

Лукавлять люди і слова…
Лукавлять…
А все ж настане день і час,
Коли словесну фальш розчавлять…

Настане ж світло й щезне тьма…
Навіки…
І слову українському зоріти!

 Використаний матеріал із сайту Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.