Міністерство цифрової трансформації представило бренд проекту «держава у смартфоні» — портал і додаток Дія. У презентації, яка транслювалася онлайн, взяли участь голова Верховної Ради Дмитро Разумков, віце-прем'єр-міністр, міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров і Андрій Федорів, власник міжнародного креативного агентства Fedoriv, яке розробляло бренд.
Дія — це додаток і сайт, які об'єднають в єдиному електронному вікні усі послуги, які надає держава громадянам і бізнесу.
Як заявили творці проекту, сайт і додаток прискорять будь-яку взаємодію людини з державою, зробивши максимум процесів електронними та автоматичними, щоб чиновники не впливали на термін отримання довідки або видачу дозволу.
Розробка проекту проводилася завдяки міжнародним донорам без залучення державних коштів.
Міністерство цифрової трансформації України – це зараз головний орган виконавчої влади з регулювання електронного урядування, кібербезпеки, IT-індустрії, що разом з профільним парламентським Комітетом з питань цифрової трансформації повинні якісно змінити державну політику в галузі діджиталізації та привнести нову філософію в цю сферу за підтримки громадськості, бізнесу та міжнародних партнерів.
Дія: держава має стати сервісом
Для цього буде створена єдина архітектура для надання послуг – швидко, чесно, доступно для кожного. Тому запускається проєкт «Цифрова держава», що згодом об’єднає всі відомства в єдину зручну і дієву онлайн-систему. Перший крок — створення diia.gov.ua, онлайн-сервісу державних послуг, де все працює швидко, чітко й зрозуміло. Трохи згодом буде запущено мобільний додаток Дія, щоб отримати потрібну послугу можна було просто зі смартфона.
Мета проекту до 2022 року:
- 100% всіх державних послуг доступні онлайн
- 20% послуг надаються автоматизовано, без втручання посадовця
- 1 онлайн-форма для заповнення, щоб отримати пакет послуг до будь-якої життєвої ситуації
Розробка проєкту «Цифрова держава» та бренду «Дія» відбувається за підтримки:
- Швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва і реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.
- Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія».
- Проекту EGOV4UKRAINE програми «U-LEAD з Європою», що фінансується ЄС та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
- Чому було вирішено створити державу у смартфоні кожного українця? Тому що, у випадках потреби скористатись державними послугами, у більшості людей виникає стрес. Їх постійно перенаправляють по різних кабінетах, інстанціях тощо. В кожному кабінеті сидить працівник зі своїм настроєм і характером і хтозна, чи в гуморі він буде сьогодні. Тому, одне з головних завдань проекту – виключити взаємодію з посадовцями і зробити процес надання послуг автоматизованим. По-друге, на меті зробити цей процес простішим. На жаль, щоб скористатись держпослугами, необхідно пройти через кілька сайтів, прочитати кілька законів і лише тоді, можливо ви отримаєте те, за чим прийшли. Але розробка єдиного портала держпослуг спростила б цей процес.
- Людям вже давно не потрібні унікальні бренди, їм потрібні унікальні сервіси. А якісний сервіс – важливіший за матеріальний об’єкт. Під час проведення опитування, 66% українців проголосували за зручність та економію часу, в той час як 34% прагнуть подолати корупцію.
Єдиний цифровий портал
Під час розробки логотипу порталу та мобільного застосунка Дія, було вирішено використати класичний чорно-білий фон. Також було створено новий унікальний шрифт e-Ukraine, враховуючи усі деталі української кирилиці, який буде читабельним у будь-якому розмірі та гарним у заголовках. Для розподілу всіх послуг використовуватимуться різні кольори та градієнтні відтінки. Але разом з тим, візуальна частина всюди буде ідентичною.
Під час виступу було приведено наступний приклад. Зараз для оформлення ФОП необхідно заповнити 58 рядків. А їх планують скоротити до 12! Замість 5 разів дублювання інформації, достатньо буде одного. Скориставшись послугою на порталі, ви отримаєте сповіщення про зміну статусу чи підтвердження про виконання + електронний лист. Все просто і швидко, а головне без корупції.
У підсумку
За підрахунками, 7 з 10 опитаних українців бояться «держави у смартфоні». Вони вважають, що це буде для того, щоб держава могла слідкувати за нами і мати всі наші дані. Однак, Google про нас знає набагато більше, ніж наші рідні. Що ми дивимось в мережі, що купуємо, куди ходимо тощо. Та й по суті, щойно ми народжуємось на цей світ, про нас вже заносять дані у держреєстри. Все наше життя і так у системі. Просто тепер цю взаємодію з державою зроблять набагато простішою і прозорішою.
Зараз, кожен охочий може долучитись до тестування порталу Дія. У планах ще понад 90 проектів. Наразі, є 14 тестових послуг:
- електронний кабінет
- mobile app
- e-Малятко
- паспорт разом з ІПН
- прописка дитини онлайн
- e-пенсія
- SmartID
- MobileID
- цифрові посвідчення громадянина
- e-резидентство
- кабінет забудовника
- банківський рахунок для бізнесу онлайн
- електронні вибори
- ID-картка з електронним підписом
За даними: https://pingvin.pro/gadgets/article-gadget/diya-v-ukrayini-predstavyly-brend-tsyfrovoyi-derzhavy-shho-tse-take.html та https://diia.gov.ua/
{gallery}DIYA{/gallery}