Ви зараз переглядаєте День подяки у ДНЗ «Михайлівське ВПУ»

День подяки у ДНЗ «Михайлівське ВПУ»

У житті кожної людини настає час для вдячності. Певні події, ситуації, моменти підводять нас до того, щоб сказати просте і щире слово «Дякую». У деяких країнах, наприклад у США, для цього існує спеціальне свято – День подяки, яке припадає на четвертий четвер листопада. Це свято – чудова нагода для американців зібратися усією сім’єю за обіднім столом з традиційною індичкою та гарбузовим пирогом і подарувати один одному слова вдячності. Люди долають сотні та тисячі кілометрів заради того, щоб провести цей день з усією родиною. День Подяки – друге, після Різдва, найулюбленіше та найважливіше свято у США, яке, до речі, відкриває довгоочікуваний сезон новорічних свят.

У цьому році День подяки святкують 23 листопада. Ми разом з учнями вирішили скористатися нагодою і відсвяткувати його і у нас в училищі. На деякий час моя класна кімната перетворилася на студію каналу новин CNN. Разом з телеведучими (учениці групи 6опр – Рослова Юлія та Стадніченко Юлія) ми познайомилися з історією свята. Трусова Олена, Косенко Роман (група 4опр), Ситнікова Анастасія (група 24ок), Барахта Євгеній (група 6опр) інсценували сценку, яка передала нам атмосферу життя перших поселенців у 17 столітті.  Від наших індіанців (Черняєв Дмитро (група 4опр) та Стовбирь Анна (група 24ок) ми дізналися про їх відношення до цього свята (для них цей день є Днем скорботи та пам’яттю про геноцид їхньої нації). Також переглянули відео про нелегку долю та тяжкі випробування Пілігримів у далекому 1620 р. та знаменитий щорічний парад універмагу «Мессі» у Нью-Йорку з нагоди Дня подяки. Наші актори (серед них Бурцев Дмитро, група 5опр, Шаламова Анна, група 4опр, Ібрагімов Олександр, група 6опр) поділилися з нами цікавими фактами про символіку та звичаї цього свята. Не забули і про традиційну «Книгу вдячності», сторінки якої поповнилися нашими листівками. Найбільші овації та захоплення викликала святкова промова президента США Дональда Трампа (з цією роллю успішно впорався учень групи 5опр  Шевчук Сергій). Невелика вікторина, традиційна молитва та традиційна пісня, яка лунає в американських домівках у цей день “Over the river and through the woods” завершили наш захід.

Свято вдалося: у душі – легкість, у пам’яті – приємні спогади. Я вдячна моїм учням, які допомагають втілювати у життя всі мої найпримхливіші, а часом і не зовсім звичайні сценарії.

І наостанок хочеться додати: це добре, що у нашій країні немає подібного свята, бо ми чомусь звикли говорити приємні речі та слова вдячності лише у відведені календарем  особливі дні. Не варто чекати на десяток таких днів цілий рік. Діліться щирістю ваших слів, словами подяки у будь-який звичайний день, не чекаючи на святкову нагоду.  Давайте разом робити кожен наш день особливим)))  

Викладач англійської мови Сергієнко Н.П.