Ви зараз переглядаєте Загальноучилищна лінійка «Мово рідна! Ти – душа народу!»

«Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур’ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям…»

М.Т. Рильський

 

Загальноучилищна лінійка, присвячена Дню української писемності та мови, пройшла під слоганом: «Мово рідна! Ти – душа народу!».

Українська мова й насправді дуже гарна, мелодійна і співуча, така рідна та неповторна… Мова – це великий скарб, котрий треба берегти. Вона є гордістю кожного з нас, робить особливими серед великої кількості народів.

Мова, перед тим як стати культурною гідністю, пройшла тернистий, мученицький шлях. У 1720 році російський цар Петро I заборонив друкувати книги українською мовою, у 1769 році видано розпорядження Російської церкви про вилучення у населення України українських букварів та українських текстів із церковних книг, а у 1884 році закрито всі українські театри.

Цей список спроб викорінити мову немалий, але попри всі перешкоди вона вистояла! Мова – це незламний воїн. Мова – це незгасаючий вогонь в серці нашого народу.

Плекайте мову! Пишайтеся тим, що ми – українці!

 

P.S. Протягом листопада цього навчального року в училищі будуть проведені заходи, присвячені українській мові. Прийняти участь можуть всі бажаючі!