Ви зараз переглядаєте Вклонімося нашим Захисникам

У вівторок, 6 грудня вся Україна відзначила ювілей – 25-ту річницю створення власних Збройних Сил. Як відомо, у цей день 1991 року Верховна Рада України ухвалила закони «Про Збройні сили України», «Про оборону України», які визначили основні принципи та напрями розбудови українського війська. Цей день став всенародним святом захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України.

Урочисті заходи, присвячені Дню Збройних сил України, відбулись і в нашому ДНЗ «Михайлівське ВПУ». Разом з учнями, підготувала та провела святковий концерт Гольцова Наталя Миколаївна, викладач спеціальних дисциплін. Головною метою заходу було висловити подяку тим, хто захищає нашу країну, піклується про безпеку і обороноздатність української держави, адже саме в цей складний кризовий час ми усвідомили, що сильна держава починається з сильної армії.

На свято були запрошені воїни Збройних сил України, більшості з яких довелося воювати на Донбасі: Києнко Сергій, боєць 20-го окремого мобільного батальйону 93-ї бригади; Павелко Дмитро, випускник училища, боєць 81-ї повітряно-десантної штурмової бригади, Момот Дмитро, випускник училища, а нині наш співробітник, боєць 43-го окремого артилерійського полку; Маковійчук Микола, боєць Національної гвардії України; Козаков Володимир, випускник училища, доброволець-контрактник, зараз служить у військовій частині м. Запоріжжя.

Дивилися ми в очі цих мужніх людей і думали, що саме вони є тим сильним плечем, на яке опирається зараз український народ. Саме вони бережуть нас від агресора, а не влада, яка загрузла у чварах і корупції.

Майже 500 учнів були присутніми на заході і кожен настільки пройнявся почутим і побаченим, що сльоза на їхніх обличчях була непоодинокою. Душу переповнювала гордість за героїв, туга за мирним життям і надія на краще.

Ми вдячні всім воїнам України за те, що вони ціною свого здоров’я, а часом і життя, бережуть нас від війни, яка несе розруху, горе, страждання. Саме таку ціну заплатив за мир Микола Прохоров, випускник училища, який загинув під Іловайськом у 2014 році. Він нагороджений орденом «За мужність» третього ступеню (посмертно).

Після заходу відбулося урочисте покладання квітів у куточку пам’яті Миколи Прохорова в галереї Слави училища. Низко схилили свої голови бійці, учні  та педагоги, вшановуючи пам'ять героя хвилиною мовчання.

Настане час, коли і наші однолітки-хлопці стануть на захист своєї Вітчизни. Ми дуже сподіваємось, що вони набуватимуть військової майстерності на полігонах, а не на передовій воєнних дій. Віримо в те, що жоден подвиг таких звичайних хлопців, як наші гості, не зітреться з історичної пам’яті України.

Тарасенко Анастасія, голова Вищої учнівської ради ДНЗ «Михайлівське ВПУ»