Ви зараз переглядаєте Великі українці. Нескорена

(до 85-річчя від Дня народження Ліни Костенко)

підготувала Сарбаш Тетяна Миколаївна,

викладач української мови та літератури

з учнями групи 2 опр

Захід

Ми мовчимо – поезія і я.

Ми одна одній дивимось у вічі.

Вона не знає, як моє ім’я, –

Мене немає в нашому сторіччі.

 

Доля Ліни Костенко… Вона ніколи на неї не скаржиться … Зовнішня канва життя Ліни Василівни вміщається в кількох рядках. Народилася 19 березня 1930 р. на березі Дніпра – на Київщині. Роки дитинства залишили в пам’яті слайди. Війна і поаоєнні страждання. Навчання в Київському педагогічному інституті та в Літературному інституті ім. М.Горького. І перші вірші. Чудові, ніжні, чисті вірші.

Ліну Костенко називають «Царицею поезій в Україні». Щира й безкомпромісна, вона ніколи не продавала свого таланту, відстоювала чесність і високу художність поетичного слова. Костенко пише, готує до друку 4 збірку поезій, але починаються переслідування і ніхто не збирається їх друкувати. Після 16 річного мовчання вихід поетичної збірки «Над берегами вічної ріки».

1979 рік … Надруковано роман у віршах «Маруся Чурай». Шлях до читача цього роману дуже тривалий, але роман д

уже швидко здобув всенародну любов. Зі сторінок цього величного і гордого роману прозирає символічний образ України, розп’ятої на хресті національної державності.

Світ вслухається у кожне слово Ліни Костенко, відкриваючи в ній Україну. Її слово пророче, наповнене філософською глибиною, високою духовністю. Говорити про її поезію – означає говорити про святість душі, ї

ї гідність, про ідеали добра, істини і краси, про нездоланність правди  і необхідність боротьби за неї.

Нинішнє нове XXI століття розпочинає історію української літератури з жіночим ім’ям на вустах – Ліна Костенко – цариці поетів в Україні. Виставлена Ліною Василівною планка духовності стає дороговказом наступним поколінням творчої інтелігенції.

Сьогодні в Європі рівної їй поетеси нема!

Закінчився захід настановою від поетеси:

 

 

Єдине, що від нас залежить, –

Принаймні вік прожити як належить.

 

 

{imageshow sl=5 sc=1 w=1200 /}

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=thR2AH-sYr0 {/youtube}