Ви зараз переглядаєте Міжнародний День числа “Пі”: цікаві факти

Міжнародний День числа "Пі": цікаві факти

Числа оточують нас всюди, в основному їх використовують в математичних цілях. Деякі величини заслуговують на особливу увагу, наприклад, число "Пі", про яке кожен з нас не раз чув і навіть є Міжнародний день присвячений цьому числу. Його святкують 14 березня, в цей же день відзначається день народження відомого автора теорії відносності Альберта Ейнштейна.

Що таке число Пі

Ще зі шкільної програми відомо всім, що це відношення довжини кола до її діаметру. Це нескінченний набір цифр, які слідують після коми в даному незвичайному числі. Буквений символ у вигляді грецької букви був запропонований в 1706. Але ще за дві тисячі років до нашої ери в Вавилоні вже говорили за це число, але ним було прийнято вважати 3,125. У стародавніх єгиптян число Пі дорівнювало 3,16045. І тільки Архімед підрахував Пі як 3,1418.

Свято "Пі" бере свій початок ще в 1987 році. Його заснував американський фізик Л. Шоу. Чому саме 14 березня? В американській системі запису дат (місяць / число) 14 березня – 3/14 – і час доби 1:59:26 збігається з відомим по всьому світу числом 3,1415926. Тому, якщо ви захоплюєтеся математикою, то в цей день вам слід спекти «пи-ріг» ( «Pi pie»). Шанувальники даного свята роблять саме так, до того ж пиріг прикрашають зображенням букви "пі" або ж самим числом. Таким способом підкреслюється важливість даної цифри.

Цікаві факти про число "Пі".

Японський пенсіонер поставив рекорд по запам'ятовуванню числа. На одній з конференцій, яка тривала понад 16 годин, володар феноменальної пам'яті назвав більш ніж 100 тисяч знаків після коми.

У першому мільйоні десяткових знаків послідовність 12345 зустрічається декілька разів.

Сьогодні число Пі також продовжують використовувати на практиці. Наприклад, його задіюють інженери для обчислення синусоїди для розрахунку траєкторії польоту.

Словесна форма відомого числа – pilish.

Дзеркальне відображення числа Пі нагадує слово PIE англійською.

12 березня 2009 року День числа Пі був офіційно заснований нижньою палатою Конгресу США. В цей день в навчальних закладах прийнято читати лекції про Пі і всіляко підвищувати інтерес до математики.

Існує також День наближеного значення Пі – 22 липня. Дата у вигляді дробу 22/7 близька до числа π.

Послідовність чисел відомого числа Пі після коми була точно розрахована в 10 трильйонів знаків.

Дане число використовується в точних науках: геометрії, фізиці, квантовій механіці. Але крім цього воно має безпосереднє відношення до молекули ДНК.

У Сіетлі в Музеї Мистецтв стоїть пам'ятник числу Пі. Він ніби нагадує кожному відвідувачу музею про вічність математичної константи.

Фірма «Givenchy» випускає парфуми для чоловіків під назвою «Пі», він рекомендований впевненим у собі людям.

Знамените на весь світ число має кілька назв: «число Лудольфа», «кругова постійна» і «архимедова константа». Останні три цифри, які замикають 144 символи після коми – 666,  яким присуджують магічне значення.

 Ентузіасти і шанувальники даного свята, крім того, що печуть символічний пиріг, в цей день рекомендують тренувати пам'ять для запам'ятовування чисел. Число Пі для цього відмінно підійде.