Ви зараз переглядаєте Кольорові фрагменти її життя…

«Кольорові фрагменти її життя…»
 

Перемога там, де є рух вперед.

Рей Бредбері

Самою природою у кожній людині закладено бажання до перемоги. Дійсно, перемога, – чи то велика, чи незначна, –   потрібна всім.  Без неї життя схоже на чорно-білу фотокартку і можливість появи яскравих кольорів сприймається більшістю як утопія, яку, повірте, можна перетворити у реальність, якщо прикласти значних зусиль.

Вперше цього року було проведено конкурс дослідницьких проектів з іноземної мови (англійської) «Світ професій» серед учнів ПТНЗ області. Термін приготування роботи  був дуже коротким – всього два тижні. За цей час ми мали зібрати матеріал, проаналізувати його, провести анкетування, сформувати та пояснити результати нашого дослідження. Серед запропонованих номінацій обрали «Переваги та складності моєї професії»,

Презентувала, досліджувала та доводила, що її професія найкраща та одна з найпрестижніших сьогодні, учениця групи 6опр – Рослова Юлія. Тема її проекту «Професії у сфері комп’ютерної індустрії: переваги, недоліки, міфи та факти».  У ході дослідження ми з’ясували, що переваг, все ж таки, більше ніж недоліків, спростували декілька професійних міфів (зокрема про те, що немає хороших ІТ-спеціалістів серед прекрасної половини людства – надали Топ-5 найуспішніших та найвідоміших жінок в ІТ-бізнесі), підібрали низку фактів, які доводять престижність та популярність цих професій не тільки в Україні, але й у цілому світі: результати вступної кампанії в Україні у 2017 («Комп’ютерні науки – 45000 заяв, «Інженерія програмного забезпечення – 33000 заяв,  зайнявши за цими показниками відповідно 5 та 10 місця у Топ-10 найпопулярніших спеціальностей), розмір заробітної плати ІТ-експерта  за кордоном, світові рейтинги, дані яких переконують, що наші програмісти одні з найкращих у світі.

Конкурс проходив у два етапи: заочне оцінювання (15 березня), де ми посіли перше місце (але це не означало, що можна розслабитися та перепочити) та публічний захист роботи (21 березня), де Юлія презентувала свою роботу у формі усної доповіді, доводячи актуальність обраної теми та розкриваючи основний зміст своєї роботи. Журі оцінювало культуру мовлення, вільне володіння матеріалом, уміння відповідати на запитання (кожен учасник мав дати відповіді на 3 запитання), доцільність та оригінальність додаткового матеріалу (паралельно з виступом Юлія демонструвала презентацію та бюлетені, в яких ми презентували і наш навчальний заклад). Сказати, що нервували – нічого не сказати.

І ось довгоочікуваний результат! Четверякова Лілія Іванівна,  методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, член оргкомітету оголошує: «Перше місце з результатом 98 балів із 100 посіла Юлія Рослова, учениця Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище»! Крютченко Олена Олександрівна, викладач ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище», член журі, коментуючи виступ Юлії, додає:  «Я можу сказати лише одне: це було бездоганно!» Начебто звичне слово, досить часто чуємо його, говоримо англійською “perfect”, але більш приємного та влучного коментаря годі було і очікувати.

Нова яскрава фотокартка створена. На ній домінуючими є кольори червоного (лідерство, наполегливість), жовтого (кмітливість, оригінальність) та зеленого (стабільність, прогрес) відтінків.

Юлія – наша першокурсниця, відмінниця навчання, перша у рейтингу успішності, активна учасниця позакласних та загальноучилищних заходів. А для мене –  це маленький борець з величезними вимогами до самої себе.

Юліє, весь педколектив нашого учбового закладу вітає тебе з заслуженою перемогою та пишається тобою! Бажаємо нових досягнень, перемог, щирих друзів та побільше кольорових фотокарток у твоєму житті. І пам’ятай: життя вимірюється не кількістю наших вдихів чи видихів, а кількістю моментів, від яких перехоплює дихання. Нехай у тебе їх буде вдосталь!

                                                                                           Викладач англійської мови

                                                                                         Сергієнко Надія Павлівна