Ви зараз переглядаєте День козацтва у ДНЗ «Михайлівське ВПУ»

{gallery}kozak{/gallery}День козацтва у ДНЗ «Михайлівське ВПУ»

Величне свято Покрови Пресвятої Богородиці в Україні християни відзначають щороку 14 жовтня. Його вважають головним осіннім християнським святом, яке вшановували й козаки.

Певно, не випадково на цю дату у календарі припадає ще одне свято –  День козацтва.  Перед важливою подією чи походом козаки завжди молилися своїй святій покровительці. У новому січовому таборі найперше будували Покровську церкву, а для воєнних походів використовували її похідний варіант з іконою Пресвятої Покрови. Саме у покровські  дні запорожці обирали нового отамана.
           Ми також не обійшли це свято стороною. Традиційно в училищі кожен рік проходять козацькі розваги, де хлопців-першокурсників перевіряють на сміливість, силу та кмітливість.

       Цього року учасники театралізованого заходу «Козаку – найперше воля, козаку – найперше честь» (організатор – Купава Ольга Миколаївна, класний керівник групи 24ок) потрапили у минуле, де зустрілись зі справжніми козаками та їх отаманом. Їм необхідно було взяти участь у різних змаганнях, щоб потрапити на Січ та пройти посвяту в козаки.

У цих нелегких випробуваннях перемогу здобула група 38е, друге місце посіла група 78т, третє – 7опр.

          Після змагань усіх частували кулішом із пампушками, а подарунком для

групи-переможця буде  поїздка на острів Хортицю – Батьківщину справжніх козаків.

Рослова Юлія, група 6опр.