Ви зараз переглядаєте Сім чудес України

«… Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є — дорога, явори,
усе моє, все зветься Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори…»

Ліна Костенко

Дивовижний світ чарує своєю красою та великою кількістю таємниць. Про існування семи чудес світу знає кожен. Відвідати їх бажають чи не всі. А чи кожен українець знає про існування семи чудес України, про їх долю та історію?

24 листопада в училищі пройшов захід присвячений цій сімці, який підготувала Макарова Л.І. (заступник директора з ВР, викладач історії).

Тож які саме чудеса входять у сімку?

  1. Хортиця

Хортиця – найбільший острів на Дніпрі. Недарма українські козаки обрали собі острів у якості оплоту і саме тут була одна із перших Січей. Дуже цікаво, що на Хортиці в мініатюрі представлені зразки усіх ландшафтних зон України.

  1. Софія Київська

Софійський собор – одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії. Як згадується у літописі "Повість минулих літ" Софійський собор був зведений 1037 року. Софія разом із Києвом пережила багато історичних подій. Святиня встояла перед лихами різних епох. А 1990 року – ансамбль Софійського монастиря було занесено до Реєстру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

  1. Києво-Печерська Лавра

Православна святиня зведена за часів князя Ярослава у 1051 році монахами Антонієм і Феодосієм у печерах. В ХІ ст. Лавра стала фактично центром розповсюдження і затвердження християнства у Київській Русі. Пережила дві світові війни, радянське винищення. У 1990 р. лавру внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  1. Софіївський парк

Площа парку становить 154,7 га на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області. Заснований парк був у 1796 році заможним польським магнатом Станіславом Потоцьким на честь своєї дружини- красуні Софії, і був подарований їй на день її янгола у травні 1802 року. Ідея створення такого парку належала, як не дивно, самій красуні Софії. Туристичний сезон в Умані триває рік. Потік відвідувачів не зменшується ані влітку, ані взимку. 

  1. Кам’янець-Подільська фортеця

Стара Фортеця була зведена у ХІІ ст. Фортеця складається із 11 башт, кожна з яких має свою назву та історію. Найвища башта зветься Папською, оскільки була збудована коштом Папи Римського Юлія II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув'язнений герой національно-визвольної боротьби Устим Кармелюк.

  1. Хотинська фортеця

Хотин одне із найдавніших міст в Україні. Зведено місто було у Х ст. великим князем Володимиром. Хотин був одним із форпостів Галицько-Волинського князівства. У 40-50 х рр. ХІІІ ст. замість дерев’яних укріплень Хотина звели кам’яні. Чимало лиха випало на долю Хотина та його жителів упродовж усієї історії міста. На сьогодні Хотин є одним із найбільших міст Чернівецької області. У Хотинській фортеці було відзнято багато стрічок: "Захар Беркут", "Балада про доблесного лицаря Айвенго", "Три мушкетери", "Чорна стріла", "Стара фортеця", "Стріли Робін Гуда".

  1. Херсонес

Херсонес Таврійський – стародавнє грецьке місто-держава на території сучасного Севастополя. Херсонесу вже понад 2500 років. Руїни Херсонеса одна із найвизначніших пам’яток Севастополя.  У 2013 році Херсонес Таврійський був включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Ми повинні берегти ці чудеса, бо інших таких немає. Це наша історія та гідність. Ці місця бережуть в собі події минулих літ, котрі були і щасливими, і тяжкими.

 Пишаймося красою рідного краю! Любімо Україну!

 

Автор: Коваленко Олександра