Ще навесні минулого року корпус Михайлівського вищого професійного училища, в якому знаходиться їдальня, всередині мав не дуже пристойний вигляд і явно потребував змін. А вже на початку літа перетворюватися почали приміщення другого поверху.
Там, за задумом керівника училища Віктора Удовіченка, створювали лабораторно-практичний клас для учнів, яких готують за спеціальністю кухар-пекар. До речі, виявляється, що класу немає в жодному подібному навчальному закладі Запорізької області, хоча таких спеціалістів готує не лише Михайлівське училище.
- Справа в тому, що створити подібний лабораторно-практичний клас лише на 15 місць не просто, оскільки це дуже дорого коштує, – пояснює Віктор Удовіченко. – Проте ми вирішили, що нашим учням це потрібно і почали робити. У підсумку ми маємо повністю відремонтоване приміщення з 15 індивідуальними навчальними місцями зі спеціальними столами, духовими плитами польського виробництва. Саме приміщення оснащене якісною витяжною системою, яка забезпечує чисте повітря у класі. Ця лабораторія обійшлася нам у 300 тисяч зароблених власними силами гривень. Це спец-кошти від навчально-виробничої діяльності: реалізація хлібо-булочних виробів, продукції навчального виробництва, зокрема, соняшника, пшениці, гороху. Крім того, також за власний кошт, ми змогли оновити техніку на виробниче господарство. На ці цілі ми витратили 2 мільйони 800 гривень.
Та це ще не все. Зараз у цьому ж корпусі триває ремонт у колишньому кінозалі, розрахованому на 360 місць. У 70-х роках, коли був зведений цей корпус і кінозал разом з ним, у ньому була встановлена сучасна, за мірками того часу, широкоформатна кіноустановка. Тут учням показували кінофільми. Проте в останнє десятиріччя фільми тут вже не крутили, а сама зала використовувалася для проведення позакласних заходів. Також тут учні демонстрували підготовлені ними самими театралізовані вистави. Директор училища розповідає, що останнім часом зала мала жалюгідний вигляд.
- Ми вирішили, що повинні відновити цю залу і дати їй нове життя. Наразі вже закуплено освітлювальну апаратуру (буде нове освітлення сцени), звукоізолюючі акустичні матеріали, – розповідає Віктор Удовіченко. – Це, мабуть, найдорожча частина в усьому процесі реконструкції цієї зали, бо лише світло обійшлося нам у 300 тисяч гривень. А взагалі, на даний момент ми витратили вже більше мільйона гривень, але то ще не решта – загалом плануємо вкластися у півтора мільйони. Проте є ще окрема стаття видатків – купівля глядацьких крісел. Я не знаю напевне, але вочевидь їх вартість сягне не менше 300 тисяч гривень. Та попри все це, ми плануємо завершити ремонт до квітня поточного року.
- Дуже дивно було чути розповідь директора училища про те, які великі кошти навчальний заклад може дозволити собі витрачати на власний розвиток. Адже зазвичай заклади середньо-спеціальної освіти «сидять» на дотаціях і повністю фінансуються з бюджетів, а це свідчення того, що про розвиток (ремонти, модернізацію, впровадження новітніх технологій) годі і думати. Тому коли 15 січня до ВПУ навідались високі чиновники з області – заступник губернатора Запорізької області Едуард Гунін та директор департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Тетяна Озерова – вони були приємно здивовані змінами, які відбулися лише за півроку.
- – В останнє ми відвідували Михайлівське училище на початку літа 2017 року, – каже Тетяна Озерова. – тоді ще не було ніякого ремонту на першому поверху, не було буфету. Закінчували роботи по створенню лабораторно-практичного класу. І коли ми побачили, що керівник вкладає душу у це ВПУ і намагається створити для учнів дійсно найкращі умови, ми вирішили, що теж приєднаємося і наступного разу приїдемо з приємними подарунками.
Високі гості завітали у новостворений лабораторно-практичний клас і подарували сковорідки для практичних занять.
- Ви обрали дуже важливу професію, яка ніколи не втратить актуальності, – звернувся до учнів заступник губернатора Запорізької області Едуард Гугнін. – Тому я бажаю вам, щоб ваше бажання навчатися втілювалося у конкретні справи після закінчення цього училища. У вас зараз є достатня матеріально-технічна база і, дивлячись на цей заклад, я хочу сказати, що такого рівня МТБ не має жоден подібний заклад в області. Тим більше, коли такі ресурси має ВПУ на периферії, а не в обласному центрі, це говорить про те, що тут є господар, талановитий керівник, який знаходиться на своєму місці. Тому я бажаю вам, дорогі діти, щоб ви поважали свого керівника і у майбутньому прославляли не лише цей заклад і Михайлівський район, а й нашу область в цілому.
Нині Михайлівське ВПУ фінансується з обласного бюджету, усі рішення про виділення коштів приймають депутати Запорізької обласної ради. Тому, з огляду на досягнення директора, педколективу та учнів училища, депутату облради Віктору Дудці варто було б звернути увагу на цей заклад та посприяти у виділенні коштів з обласногобюджету хоча б на завершення реконструкції кінозалу училища.
Ольга Завгородня