«… Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є — дорога, явори,
усе моє, все зветься Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори…»
Ліна Костенко
Дивовижний світ чарує своєю красою та великою кількістю таємниць. Про існування семи чудес світу знає кожен. Відвідати їх бажають чи не всі. А чи кожен українець знає про існування семи чудес України, про їх долю та історію?
24 листопада в училищі пройшов захід присвячений цій сімці, який підготувала Макарова Л.І. (заступник директора з ВР, викладач історії).
Тож які саме чудеса входять у сімку?
- Хортиця
Хортиця – найбільший острів на Дніпрі. Недарма українські козаки обрали собі острів у якості оплоту і саме тут була одна із перших Січей. Дуже цікаво, що на Хортиці в мініатюрі представлені зразки усіх ландшафтних зон України.
- Софія Київська
Софійський собор – одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії. Як згадується у літописі "Повість минулих літ" Софійський собор був зведений 1037 року. Софія разом із Києвом пережила багато історичних подій. Святиня встояла перед лихами різних епох. А 1990 року – ансамбль Софійського монастиря було занесено до Реєстру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
- Києво-Печерська Лавра
Православна святиня зведена за часів князя Ярослава у 1051 році монахами Антонієм і Феодосієм у печерах. В ХІ ст. Лавра стала фактично центром розповсюдження і затвердження християнства у Київській Русі. Пережила дві світові війни, радянське винищення. У 1990 р. лавру внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
- Софіївський парк
Площа парку становить 154,7 га на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області. Заснований парк був у 1796 році заможним польським магнатом Станіславом Потоцьким на честь своєї дружини- красуні Софії, і був подарований їй на день її янгола у травні 1802 року. Ідея створення такого парку належала, як не дивно, самій красуні Софії. Туристичний сезон в Умані триває рік. Потік відвідувачів не зменшується ані влітку, ані взимку.
- Кам’янець-Подільська фортеця
Стара Фортеця була зведена у ХІІ ст. Фортеця складається із 11 башт, кожна з яких має свою назву та історію. Найвища башта зветься Папською, оскільки була збудована коштом Папи Римського Юлія II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув'язнений герой національно-визвольної боротьби Устим Кармелюк.
- Хотинська фортеця
Хотин одне із найдавніших міст в Україні. Зведено місто було у Х ст. великим князем Володимиром. Хотин був одним із форпостів Галицько-Волинського князівства. У 40-50 х рр. ХІІІ ст. замість дерев’яних укріплень Хотина звели кам’яні. Чимало лиха випало на долю Хотина та його жителів упродовж усієї історії міста. На сьогодні Хотин є одним із найбільших міст Чернівецької області. У Хотинській фортеці було відзнято багато стрічок: "Захар Беркут", "Балада про доблесного лицаря Айвенго", "Три мушкетери", "Чорна стріла", "Стара фортеця", "Стріли Робін Гуда".
- Херсонес
Херсонес Таврійський – стародавнє грецьке місто-держава на території сучасного Севастополя. Херсонесу вже понад 2500 років. Руїни Херсонеса одна із найвизначніших пам’яток Севастополя. У 2013 році Херсонес Таврійський був включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Ми повинні берегти ці чудеса, бо інших таких немає. Це наша історія та гідність. Ці місця бережуть в собі події минулих літ, котрі були і щасливими, і тяжкими.
Пишаймося красою рідного краю! Любімо Україну!
Автор: Коваленко Олександра