Ви зараз переглядаєте Приклад Михайлівського вищого професійного училища з підготовки робітничих кадрів треба поширювати в області

Про це заявив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін під час робочої поїздки до Михайлівського вищого професійного училища, яке цього року відзначає своє 85-річчя.

Посадовець оглянув навчальні корпуси закладу освіти, виробничу майстерню кухарів, училищну пекарню.

Професійно-технічний навчальний заклад є лідером з підготовки кваліфікованих робітників сільськогосподарського профілю  – трактористів, водіїв, пекарів, кухарів –  не тільки в області, а й в  Україні. Училище має потужну навчально-матеріальну та виробничу базу, здійснює повний цикл обробки землі – від вирощування до випікання хліба. Пекарня закладу забезпечує хлібобулочними виробами не тільки своїх учнів, а й населення кількох районів області.    

Зароблені кошти використовуються на придбання нової сучасної сільськогосподарської техніки, обладнання кабінетів і виробничих майстерень комп’ютерами, меблями, устаткуванням тощо.

Едуард Гугнін, підбиваючи підсумки зустрічі, відзначив, що досвід роботи адміністрації та колективу такого сучасного навчального закладу професійно-технічної освіти необхідно поширювати і використовувати в кожному ПТНЗ області. Посадовець також підкреслив, що училище дійсно працює на задоволення потреб ринку праці регіону, адже кожен випускник закладу освіти отримує роботу за спеціальністю завдяки тісній співпраці з роботодавцями, органами виконавчої влади, фермерами. 

Очолює заслужений працівник освіти України, лауреат премії Верховної Ради України Віктор Удовіченко.

Довідково: Михайлівське ВПУ було засновано  в 1932 році як школа механізаторських кадрів. До 1969 р.  було училищем механізації сільського господарства №2. У 1969 р. навчальний заклад перетворився в сільське середнє професійно-технічне училище №2, яке почало готувати кадри трактористів-машиністів широкого профілю з отриманням середньої освіти. У 1984 р. училище реорганізовано в середнє професійно-технічне училище №52, а з 1993 р.  стало професійно-технічним  училищем №52.

У 2002 р. відбулася чергова реорганізація училища: наказом Міністерства освіти і науки України ПТУ-52 було реорганізоване у вище професійне училище № 52, а в 2010 р. – у Державний навчальний заклад "Михайлівське вище професійне училище".

За станом на 01 квітня 2017 року контингент учнів склав 492 особи. Середню освіту отримують 434 учні, освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» – 58 учнів, також 30 осіб навчаються  на платній основі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю