Ви зараз переглядаєте День соборності України.

Історію нашого рідного краю повинен знати кожен свідомий українець, бо без неї не було б ані теперішнього, ані майбутнього.

22 січня в ДНЗ «Михайлівське ВПУ» пройшли тематичні заходи в групах щодо відзначення 99-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки та 100-ї річниці прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради.

Майже сторіччя тому Україна продемонструвала справжню єдність народу в боротьбі за незалежність. Відбулося об’єднання українських земель, а разом з тим – українських традицій, мови, звичаїв. Це все мало велике значення для народу.

Указом Президента України у 1999 році було встановлене державне свято – День соборності України.

Слово "соборність" включає в себе єдність та згуртованість. Саме соборність разом із незалежністю є запорукою успішного розвитку української державності.

Задзвонили срібні дзвони в Україні,
Аж по світі по широкім стало чути:
Зустрічайте Воскресіння день! Віднині
Навік-віки Україні вільній бути!
Зашумів відвічний Київ прапорами,
Розлилась народу повідь по Подолі,
На майдані, на Софійськім, з корогвами
Зустрічала Україна свято волі.
Україно, нездоланна вища Мати
Володимира, Богдана і Тараса.
Бог тобі призначив жити – не вмирати,
Бути світові як захист і окраса.

В.Переяславець

Соборність – це символ. Символ боротьби за волю та порозуміння між людьми. Це часточка надії й віри у світле майбутнє. Відзначення цього свята сьогодні важливе, як ніколи.

Нам, як і у 1919 році, необхідно знаходити спільну мову. Ми повинні пам’ятати, що сторінки історії ми пишемо власноруч і на помилку ми не маємо жодного права. Тож ми забов’язані довести усьому світові, що:

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине.

От де, люди, наша слава,

Слава України!

Т.Г.Шевченко

 

 

Автор: Коваленко Олександра