Ви зараз переглядаєте Декада природничо-математичних дисциплін

Сьогодні ми з впевненістю можемо сказати – у нас все вийшло. Провівши декаду природничо -математичних дисциплін, ми зробили наступні висновки.
Висновок 1. Наша кафедра працьовита. Скажіть, хто ще провів за десять днів стільки заходів?
Висновок 2. Наша кафедра талановита. Кожен захід був цікавим, пізнавальним та оригінальним. 
Висновок 3. Наша кафедра дуже дружна. Ми допомагали одне одному, хвилювалися та підтримували одне одного.
Висновок 4. (найголовніший!) В черговий раз переконалися, що наші учні активні, ерудовані, допитливі, одним словом -найкращі. 
 

Щоденник декади:день перший

 

Декада природничо-математичних дисциплін стартувала!
 Сьогодні учні взяли участь у олімпіаді, де мали можливість показати свої знання з математики, фізики, географії, хімії та біології. Завдання не вимагали громіздких обчислень, а були  на логіку та кмітливість.
На олімпіаді були представники першого курсу-учні груп 24ОК, 5ОПР, 36Е, 74Т. Результати будуть оголошені наступного вівторка. Побажаємо нашим учасникам успіху!

 

Щоденник декади:день другий

 

Сьогодні відбувся захід, присвячений видатному вченому в галузі медицини та біокібернетики, лікарю  Миколі Амосову. 
 Воробйова Людмила Миколаївна розповіла нам про життєвий шлях великого українця.

 "Якщо б можна було почати все спочатку, я  обрав би те ж саме -хірургію",- ці слова Миколи Амосова якнайкраще характеризують його життєве кредо -життя для людей і життя заради людей. 

Бажаючі можуть переглянути коротеньке відео про видатного українця.
 

В
А ше сьогодні ми мали можливість переглянути відеоролик "Вчи хімію!" і зайвий раз переконатися, що хімія дійсно цікава наука.
 

 

Щоденник декади: день третій

 

Сьогодні відбувся захід "Світом правлять числа", де учні почули цікаві факти про числа, змогли обчислити своє число долі, число – талісман та число – ворог. А ще змогли поласувати смачними тортами, які спекли наші хазяєчки -Малиш Настя, Новікова Таня, Тараненко Оля, Білаш Аня. Спасибі вам дівчатка за цю смакоту!

 

 
 
 
Бажаючі можуть переглянути відео "Світ в числах".
 
 

 

Щоденник декади: день четвертий

 

А сьогодні ми подорожували просторами космосу. Пролітали мимо галактик та химерних туманностей, мружили очі від яскравих пульсарів,  з острахом спостерігали за  потужними квазарами, ледве втекли від чорних дір. Година відеоподорожі до краю Всесвіту, підготовлена та проведена Пересипкіним Віктором Олексійовичем, була захоплюючою, пізнавальною і трішки такою, що виходить за межі свідомості.
 
Бажаючі можуть пререглянути відео 
"Історія Всесвіту за п'ять хвилин"
 

 

Щоденник декади: день п'ятий

 

Хто сказав, що хвилина це дуже маленький проміжок часу? Багато не погодяться з цим твердженням. За хвилину можна чимало побачити та почути. Тим паче, якщо це інформаційна хвилинка "Рекорди природи". Терещенко Ліна Олександрівна та Воробйова Людмила Миколаївна підібрали дуже багато цікавих фактів з життя тварин та рослин, а учні групи 23ОК донесли до нас цю інформацію.

 

 

 

Щоденник декади: день шостий

 

 
Куля – це не тільки архітектура, прикраси, або предмети
побуту чи елементи ландшафтного дизайну. Куля – це незбагненна краса і
таємничість небесної сфери. Куля – це наукове призначення сферичної  геометрії. Куля – це чудо – тренажер «фітбол». Куля – це екстремальний вид спорту і відпочинку «зорбінг». Куля – це дивовижні і захоплюючі польоти на
монгольф’єрах. Куля – це одна із загадок, розгадати яку досі не вдалося нікому – кам’яні м’ячі в Коста-Ріці. Куля – це інтерактивність віртуальних 3D – сферичних панорам. Куля – це мильні бульбашки , що мають найменшу поверхню серед усіх тіл певного об’єму. Куля – це знайомство з найбільш спроможним у світі ресурсом AirPano, що представляє 360-градусні панорами найвищої якості, зняті з висоти пташиного польоту!
 Про все це нам дуже цікаво розповіла Пересипкіна Олена 
 

Валентинівна на позакласному заході "Сферичний світ" та зайвий раз всіх переконала, що матемематику можна побачити скрізь. Треба просто бути тільки трішки уважнішим.

 

 
Бажаючі можуть переглянути відео
 "Сферична панорама".

 

Щоденник декади: день сьомий

 

Краще один раз побачити, ніж сто раз почути. В справедливості цього українського прислів'я ми переконалися на дуже цікавому заході "Фізика в дослідах". Момот Володимир Олександрович показав нам аж! 15 дослідів. Рівновага склянок та виделок, гасіння свічки через круглу пляшку та за допомогою вуглекислого газу -за всім цим ми спостерігали, затамувавши подих. Деякі експерименти здавалися зовсім неможливими. На наших очах Володимир Олександрович протикав повітряну кульку, а вона не лопалась, палив її на полум'ї, а вона не горіла. Крім того, на власні очі пересвідчилися, що нашу українську гривню не бере ні вода, ні полум'я. Після цього заходу ми зрозуміли: треба вчити фізику, щоб зуміти пояснити природу цих дослідів.

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

Щоденник декади: день восьмий

 

Сьогодні відбувся захід, присвячений українському вченому – біологу, одному із основоположників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології Іллі Мечникову. Член Французької академії медицини, член Шведського медичного товариства, почесний доктор Кембріджського університету, лауреат Нобелівської премії -це все про нашого знаменитого земляка.Терещенко Ліна Олександрівна дуже цікаво розповіла нам про великого українця, який відкрив явище фагоцитозу та розробив фагоцитарну теорію імунітету. В той же час це була емоційна, конфліктна і неврівноважена людина. 

"Знайомство з біографіями великих людей дуже повчальне для людської природи,"- писав Мечников. Тому після закінчення заходу кожен з нас сам для себе намагався визначити, хто ж насправді був Ілля Мечников -геній чи дивак?

 

Бажаючі можуть переглянути відео "Життя клітини"
 

 

Щоденник декади: день дев'ятий

 

Сьогодні відбулося інтелектуальне змагання  під назвою "Географічний калейдоскоп", яке підготувала та провела Барахта Олена  Леонідівна.  Учасники змагань – учні груп 4ОПР, 23ОК та 32КП -шукали відповіді на найрізноманішніші, часом несподівані питання; показували за допомогою жестів, міміки та рухів назви географічних об'єктів та природних явищ; демонстрували свою ерудицію та артистизм. З невеликим відривом перемогу здобула команда учнів групу 4ОПР, але коли Олена Леонідівна вручила всім учасникам невеличкі призи, то  переможцем зміг себе відчути кожен.
 

 

Бажаючі можуть переглянути відео 
"Наша планета прекрасна"