Середа, 06 січня 2021 07:19

Пробне ЗНО-2021

Докладніше за посиланням

Пряме посилання Реєстрація на пробне ЗНО

Всесвітньовідомий «Щедрик». Найцікавіші факти.

Українську мелодію Миколи Леонтовича «Щедрик» та її англомовну варіацію Carol of the Belles виконують у всьому світі як символ зимових свят.

За традицією, щедрівки співали гурти хлопців і дівчат, коли приходили в гості до сусідів. Люди вірили, що ці пісні приносять їхнім родинам щастя й добробут, тому радо вітали щедрувальників та пригощали їх за гарні співи.

Однією з найбільш відомих різдвяних мелодій у світі вважають композицію «Carol of Bells». Насправді це українська народна пісня «Щедрик» в музичній обробці Миколи Леонтовича, до якої Петро Вільговський створив англійську версію слів.

Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки і написав до нього музику. В основу твору покладена українська щедрівка — пісня добрих побажань, яка виконується в період зимових свят.

Всесвітньо відома обробка «Щедрик» належить до тих, над якими Микола Леонтович працював майже усе життя:

 • перша редакція була написана до 1901–1902 рр.
 • друга редакція — в 1906—1908 рр.
 • третя — 1914 р.
 • четверта — 1916 р.
 • п'ята — 1919 р.

Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету в 1916 році.

5 жовтня 1921 року «Щедрик» був уперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку.

Відтоді й почалася слава «Щедрика».

У 1936 році американець українського походження Петро Вільговський, який працював для радіо NBC, створив англійську версію слів до «щедрика». Пісня стала популярна у західних країнах під назвою «колядка дзвонів» - Carol of the Bells.

У 2016 році було відзначено 100-річчя першого хорового виконання твору М. Леонтовича.

5 січня 2016 року Національний банк України ввів у обіг дві пам'ятні монети «Щедрик» номіналом 5 та 20 гривень.

Найпопулярніша версія виконання «Щедрика» у 2020 році, за версією користувачів мережі facebook, належить: Посилання 

За матеріалами Укрінформ (Режим доступу: https://www.ukrinform.ua/rubric-other_news/2152316-vsesvitnovidomij-sedrik-najcikavisi-fakti-infografika.html)

 

 

Пам’яті Віктора Вараксіна присв’ячується…

29 грудня 2020 року - 80 років від дня народження поета Михайлівщини Віктора Володимировича Вараксіна. Безмежна любов до рідної землі, до своєї родини, до земляків вилилася в його поетичних творах.

Відео: Віктор ВАРАКСІН

П'ятниця, 25 грудня 2020 08:23

З Днем народження!!!

З Днем народження!!!

Що може бути кращим, коли Людина зустрічає знакові події у своєму житті реальними перемогами та здобутками.

21 грудня виповнилося 25 років директорській роботі Віктора Костянтиновича, а сьогодні - день народження.

Училище рідний дім і для нашого директора, і для нас, його колег. Маємо гідні умови праці, пишаємося всім, до чого доклав свої розум, сили, без перебільшення і здоров`я наш керівник. Шлемо йому найкращі побажання і відеоподарунок.

Окрім цього, знайомлю з чудовим віршем, який начебто спеціально написаний про В.К. Удовіченка...

Слався, людино, коли по землі йдеш ти як ратай, сіяч, будівничий.

Слався, коли і крізь муки й жалі праця тебе огріває і кличе.

Слався, коли з-під крила самоти вітру і сонцю назустріч виходиш,

З друзями разом майструєш мости,

Разом з братами над світом їх зводиш.

Слався, коли в понадхмарні краї

Мужньо човном блискавичним сягаєш,

Слався, коли у великій сім’ї

Пісню свою по новому співаєш.

Слався, людино, що оком ясним

Завтрашнє бачиш, як щастя видиме,

Вірте, шановний, і в грудні зимовому

Серце у Вас первомаєм цвістиме.

Вітальне відео: З Днем народження

Відкриття навчально - практичних центрів

22 грудня 2020 року увійде в історію нашого закладу освіти як дата радикально нового життя училища. Саме сьогодні ми урочисто відкрили ТРИ навчально-практичних центра з професій: тракторист-машиніст, слюсар, електромонтер та футбольне поле зі штучним покриттям. "Велике будівництво" завершилось.Результат вражає не тільки красою та масштабністю (площа кожного центру 180 кв.м), але й відповідністю до ДБН, організацією охорони праці... і піднесенним настроєм трудового колектива училища на чолі з Віктором Костянтиновичем Удовіченком. Віктор Костянтинович пов`язує з відкриттям центрів подальше підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників, формування їхніх професійних компетентностей. Також розраховує на співпрацю з роботодавцями з питань підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, більш широку співпрацю з громадами в організацію підвезення учнів з їх територій, у навчальному господарстві підвищення якості виконання технологічних операцій, що забезпечить підвищення врожайності.

Розділити свято з нами прибули: від органів законодавчої влади-народний депутат України Юлія Яцик, від органів виконавчої влади - заступник голови ЗОДА (стажування) Олександр Свистун, заступник директора департаменту освіти і науки ЗОДА Олена Сороченко, від органів місцевого самоврядування -заступник міського голови м. Мелітополь Михайло Семікін, депутати обласної ради - Наталя Кругляк, Олег Каліман, Володимир Кюрчев, від Михайлівської селищної ради - селищний голова Володимир Рикун, депутати: Юрій Голуб, Іван Гайдаржі, від Роздольської сільської ради - сільський голова Сергій Передерій, від кампанії "Агротек" Сергій Зинченко та випускниця училища, керівник ТОВ "Старобогданівське" Ірина Назаренко.

У фотогалереї - загальне фото почесних гостей.

Маємо багато фотоматеріалів, які можна переглянути на нашій сторінці у facebook (https://www.facebook.com/groups/222021882063030).

Відео урочистостей

 

 

 

 

П'ятниця, 18 грудня 2020 19:20

Нові горизонти відкрито!

Нові горизонти відкрито!

Напередодні свята Святого Миколая викладач Ольга Миколаївна Купава та її учень Городничов Вячеслав отримали подарунки-сертифікати фіналістів бізнес-турніру "Стратегія фірми", який тривав протягом місяця з 17 листопада по 17 грудня і проходив у місті Кропивницький.

Цей турнір був започаткований у 2014 р. Компанію інтелектуальних технологій, яка і стала його постійним організатором. Мета турніру - відкриття нових бізнес-талантів серед молодих українців.

Ольга Миколаївна розповідає: "Як саме проходив турнір? Дуже динамічно і цікаво. Перехід у повністю дистанційний формат не завадив цьогорічному турніру "Стратегії фірми" пройти досить продуктивно. Умови змагання були наближені не просто до ринкових. Вони практично змоделювали ту "коронавірусну" кризу, яка зараз панує у світі бізнесу. Кожен із учасників отримував тренінгову компанію в середовищі бізнес-симулятора ViAL+ і стартовий капітал. А далі починалася запекла боротьба за кращі показники підприємства та лідерство на ринку. І фінал, без перебільшення, став найважчим в історії "Стратегії фірми". Учасники мали утримати показники cвоїх підприємств високими в непередбачуваному економічному середовищі. Наш Вячеслав посів ІІІ місце. Це дуже гарний результат".

Вітаємо Вячеслава Городничова та Ольгу Миколаївну з перемогою та гідне представництво нашого закладу освіти на турнірі. Бажаємо успіхів!

 

Підсумки математичних онлайн - змагань

 

Будь-яке змагання - це випробування, і головна мета таких протиборств - проявити себе. Зрозуміло, що перемогу здобувають не всі. Але більш важливим є те, що в учнів  є бажання і завзятість випробовувати свої сили. То ж нехай ці невеликі перемоги стануть першими сходинками до ваших нових  досягнень.

П'ятниця, 11 грудня 2020 07:10

Професія, яка годує

Професія, яка годує…

З 07 по 11 грудня кафедра «Кухарів. Пекарів» провела тиждень професії. Почався він з Пекарського турніру, де конкурсанти змагалися у виготовленні "Булочки зі згущеним молоком" і презентували свої вироби. Того самого дня учні групи 36кп візитну картку своєї професії. Вони розповіли про історію виникнення, звернули увагу на унікальність, соціальне значення в суспільстві, на професійні функції працівників, а також переваги цих професій. Учні довели, що обрана ними професія - найкраща!

8 грудня Гольцова Н.М., Тінякова С.В., Бабешко Л.В. разом з учнями гр.38КП провели онлайн-конференцію "Здорова їжа чи фаст-фуд?", під час якої обговорили такі питання: "Раціональне харчування - запорука здоров’я", "Основні правила здорового та правильного харчування", "Корисна та шкідлива їжа", "Вплив фаст-фуду на організм людини".

 9 грудня був проведений кулінарний батл «Знавці професії», в якому брали участь учні гр.36КП та 37КП. Батл складався з 5 конкурсів:

1) Розминка.

2) Запитання від майстрів виробничого навчання.

3) Чи знаєте Ви страви української кухні?

4) Асоціації.

5) Кулінарна подорож країнами світу.

Учні продемонстрували високий рівень знань з предметів професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки. Однак, перемогу здобула команда хлопців гр.37КП. Вітаємо!

В п’ятницю, 11 грудня, були підведені підсумки Пекарського турніру та Тижня професії. Глядачі та комісія мали змогу не тільки слідкувати за перебігом турніру онлайн, а й проголосувати за кожного з конкурсантів. Таким чином виявлено переможців:

1 місце - Клеванова Ольга (42 б.)

2 місце - Горбулько Вікторія (40 б.)

3 місце - Тарликова Дар’я (36 б.)

Вітаємо! Наснаги та нових звершень!

 

 

Четвер, 10 грудня 2020 14:55

Тиждень англійської мови

Цей тиждень в нашому навчальному закладі пройшов як «Тиждень англійської мови».

8-9 грудня учні І-ІІІ курсів (особливо активними учасниками були представники І курсу) мали змогу перевірити свої знання з англійської мови, беручи участь в олімпіадах, що складалися з трьох завдань: «Граматика», «Читання», «Письмо» (усі запропоновані завдання були складені у форматі ЗНО).

Серед учнів I курсу переможцями стали:

 • Гук Катерина, група 9опр, І місце,
 • Калюжна Юлія, група 9опр, ІІ місце,
 • Терещенко Микола, група 28ок, ІІІ місце.

Серед учнів II-III курсів перемогу вибороли:

 • Козлікіна Анастасія, група 7опр, І місце,
 • Гук Анастасія, група 7опр, ІІ місце,
 • Доліна Ольга, група 27ок, ІІІ місце.

Переможці вікторини "Show Your Knowledge":

 • Гук Анастасія, група 7опр, ІІ місце,
 • Шершньова Аліна, група 27ок, ІІ місце,
 • Васильченко Дмитро, група 7опр, ІІІ місце.

Вітання нашим переможцям! Бажаємо їм подальших успіхів, наснаги та терпіння у вивченні такого цікавого предмета!

Вівторок, 08 грудня 2020 14:53

Дистанційне навчання

Дистанційне навчання змушує педагогів училища вдосконалювати свою професійну майстерність. Нами було прийнято рішення започаткувати серію онлайн-зустрічей під назвою "Інструменти по вівторках", де будемо ділитися родзинками-сервісами, які вважаємо ефективними.

08.12.20 мова йшла про формувальне оцінювання - оцінювання для навчання. Педагоги ознайомилися з можливостями презентацій Power Point, коли вони стають «живими», інтерактивними; Гугл-формами, які дають зворотний зв'язок, відкрили для себе сервіс genially.

Цікаве порівняння: якщо кухар сам куштує суп, приготований ним, то це формувальне оцінювання, якщо суп куштує клієнт, то це підсумкове оцінювання.

Далі буде …

2 грудня  Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щороку 2 грудня, відповідно до рішення Генеральної асамблеї ООН.

Дату обрано невипадково, саме 2 грудня 1949 року Генасамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами.

 

Вівторок, 01 грудня 2020 08:40

День боротьби зі Снідом

Сьогодні, 1 грудня, весь світ відзначає День боротьби зі Снідом. Наш заклад освіти також не залишився осторонь. В кожній групі проведена виховна година, присвячена цій темі. Готувалися і здобувачі освіти, і класні керівники. Поінформований – значить озброєний!

Сторінка 1 із 30